O mne

Henrietta Vojkovská

Mám 22 rokov, cítim sa na 16 a môj život zase vyzerá ako život ľudí po tridsiatke. laughing

Teším sa zo života, som plná elánu, rýchlo sa nadchnem, milujem si robiť žarty zo svojej osoby a už roky spolu s manželom Rolandom pracujeme na tom, aby sme rozbehli online podnikanie. A veľmi sa v tom darí. Aspoň zatiaľ wink Preto sa ale cítime často ako ľudia po 30tke. Makať, makať, makať, trochu si oddýchnuť a zase. No postupne sa učíme užívať viac život a pochopiť to, že podnikanie a povinnosti nikam neújdu 🙂

Ako som sa k tomu dostala?  Ako inak, ak nie cez môjho milého Rolka. Už keď sme mali 16 mi prvý krát spomínal, čo je to link a webová stránka. Vtedy mi to neprišlo nijak dych berúce ale postupne som ho začala podporovať v myšlienke rozbehnúť niečo na internete.

On sa toho veľa naučil od amerických marketérov a podnikateľov a svoje know-how posúval ďalej mne. Tak som sa postupne naučila, čo je to link, doména, hosting, WordPress, web a blog, WP témy, šablóny, MailChimp, Analytics, ako zarábať vďaka blogovaniu, čo je SEO a kopec ďalších vecí. A to všetko len z počúvania toho, čo hovoril.

Ak mám pravdu povediac, ja som si v tom vôbec neverila. Ale tým, že som mu pomáhala s čím sa len dalo, nabrala som odvahu a pustila sa do vlastných vecí. Tvorby web stránok cez Divi tému.

► pracujem odkiaľ príde

,,Och, tí Vojkovskí sa ale majú… To je život. Ani nemusia pracovať.” – veta, ktorú sme započuli od našich susedov

V podstate majú pravdu. Ale len čiastočne. Pracovať musím. Ako mamka hovorila ,,pečené kura mi do úst len tak nespadne”. To je pravda. Ale vďaka práci cez internet, môžem robiť vtedy, keď mi to vyhovuje.

Často sa stane, že si ráno sadnem za notebook a do neskorého večera ma od neho len tak niečo neodtrhne. No na druhý deň nechcem notebook ani vidieť. Takto ja vyvažujem prácu a osobný život. laughing

► už rok a pol v manželstve

Tak ešte raz. Som vydatá. Už rok. Bolo to v mojích 20-tich a môj teraz-už-manžel Roland mal len 19, keď podpisoval zmluvu, že naozaj chce ženu. laughing

Možno ste šokovaní. Väčšina ľudí je. Ale to nemusíte. Niektorých ľudí to zaskočí viac ako keby som povedala, že som sedela vo väzení (len aby bolo jasno: nesedela som). laughing

Ak máme niekoho naozaj radi, tak strach zo svadby by nemal hrať rolu. Veď je to len záväznejšie spojenie s milujúcou osobou.

 

 

 

► už 3 roky tvorím webstránky

Po tom čo som sa naučila viac o WordPresse, začalo ma to ťahať viac k vizuálnym a grafickým veciam. Preto som sa naučila pracovať s Photoshopom a inými programami. Takto som sa tiahla viac ku tvorbe stránkam a ich úprave. Začala som na rôznych WordPress témach.

To ma bavilo chvíľu. O 2 týždne som tie témy nechcela ani vidieť! Frustrovalo ma, ako sa nedajú upravovať, aké sú neprispôsobivé a naprogramované tak, aby jednoducho s tým nikto ani nepomohol.

Roland ale svoje zákazky nestíhal a musel nájsť tému, na ktorej by som chcela pracovať. Tak prišla do môjho života téma Divi od Elegant Themes. Spravená tak, aby aj ten, kto neprogramuje, si mohol spraviť nádhernú stránku. A nemusel za to platiť tisíce.

Práca s Divi ma neskutočne baví a napĺňa. Už 2 roky si s touto témou k sebe úspešne hľadáme cestu a stránky ktoré som spravila na začiatku, sú dnes už úplne inde.

► robím presne to, čo ma baví

Už ako malá som milovala budovať, rozvíjať a zlepšovať. Starať sa o niečo a vidieť, ako to pred mojími očami rastie. Nevedela som síce, ako túto mojú vlastnosť v živote využijem. Bolo mi ale jasné, že ak budem mať prácu, kde budem tvoriť niečo pekné a dobré, tak to rozhodne nebude práca. Bude to moja záľuba.

Tvorba webov sa stala mojou záľubou. Prejavuje sa to hlavne tým, ako si nechcem dať pokoja s drobnosťami na stránke. Ak sa mi niečo nepozdáva, mám potrebu to zmeniť. Inak sa ani pokojne nevyspím.

Občas sa mi stane aj to, že stránka už nejako vyzerá a takto by sa s tým klient uspokojil, ale ja sa uspokojiť neviem. A upravujem, kým to nie je dokonalé aj v mojich očiach.

S čím všetkým si s vami môžem prejsť a pomôcť:

kúpenie domény

kúpenie hostingu

prepojiť doménu s vaším hostingom

nainštalovanie Divi

nainštalovanie všetkých potrebných pluginov

nastavenie Mailchimpu a ThriveLeads

nastavenie Google Analytics

úplna úprava stránky s Prednastavenými šablónami

nadizajnovanie stránky od úplnej nuly, podľa vášho želania a predstáv

nastavenie vášho menu

prispôsobenie stránok pre všetky zariadenia

pomocou videonávodov vás naučiť, ako si upraviť čokoľvek na stránke

ak treba CSS – viem sa vynájsť. Stále sa ale mám čo učiť

a vraj viem aj kopec iných vecí. Ako napríklad variť. Tak verím, že vám uvarím fakt dobrý web

Priznám sa.

Veci, ktoré fakt neviem:

programovať

robiť weby inak ako na Divi. Teda viem. Ale nemôžem sa pozerať na to, ako si ľudia vyberú tie hrozne témy s dojmom, že si to ešte podľa potrieb upravia. No neupravia. Nie tak ľahko…

SEO. Tak tu sa určite obrátte radšej na Vojkovský.sk

ako zarábať blogovaním. Ako som spomenula vyššie… Vojkovský.sk

A tiež neviem robiť weby pre úchylákov